Competition


Competition Form and Rules

Jury

Katarzyna Osiecka

Przewodnicząca jury Cake Festival Poland.
Lubi wyzwania, zawsze z ołówkiem w ręku. Od 6 lat zajmuje się sugarcraftingiem. Szkoleniowiec, właścicielka firmy Lukrowe Czary.

Osiągnięcia:
2015 – Cukrářský festival w Czechach, kategoria Jadalna ozdoba na tort – złoty medal oraz nagroda Best of the Show.
2016 – Cukrářský festival w Czechach, kategoria Jadalna ozdoba na tort – złoty medal oraz nagroda Best of the Show.

Silvia Mancini

Światowej sławy włoska dekoratorka. Mówi o sobie, że jej prace powstają z dwóch wielkich pasji: pieczenia i modelowania. Potrafi je cudownie połączyć w zapierające dech w piersiach dzieła, które tworzy tak, by opowiadały historie. Zaczynała jako samouk, ale teraz sama prowadzi na całym świecie warsztaty, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Jej największe osiągnięcie to zwycięstwo w Cake Master Awards 2015. Specjalizuje się w nadawaniu swoim figurkom różnych form ekspresji, czego uczy również na swoich kursach. "Każdy, kto ma trochę praktyki będzie potrafił zrobić twarz z różnymi minami" mówi Silvia.

Gabriela Rüscher

Kocha gotować i piec. Uwielbia wszelkie nowe techniki i odkrywanie nowych możliwości. W 2014 r. wzięła udział w pierwszym konkursie i odniosła sukces. Prowadzi szkolenia na terenie Niemiec i Polski. Specjalizuje się w słodkim malowaniu i florystyce z Wafer Paper.

Osiągnięcia:
2014 – Tortenshow Kategoria Torty ślubne : Złoto i Best of Class
2015 – Cake World Germany Hamburg, kategoria Torty Ślubne: Złoto i Best of Class; Cake World Germany Hannover, kategoria Torty Ślubne: srebro; Cake&Bake, kategoria Torty Ślubne: złoto, kategoria Element dekoracyjny: srebro
2016 – Udział w pierwszym konkursie na żywo w Niemczech pt. Suknia Ślubna: II miejsce; Cake&Bake, kategoria Torty Ślubne: złoto.

Sylwia Baumgart

Z wykształcenia mgr inż. Zootechniki. Do zeszłego roku zajmowała się projektowaniem wnętrz. Od 2012 roku pasjonatka tortów w stylu angielskim. W listopadzie 2016 r. zmienila pasje w pracę i jest właścicielką Pracowni Wypieków Artystycznych - Tortowe Czary. Nie wyobraża sobie życia bez ciągłego szukania nowych możliwości, technik i sposobów dekorowania wypieków. Sugarcrafting jest dla niej możliwością realizacji samej siebie

Osiągnięcia:
2015 - Festiwalu Czekolady i Słodyczy Warszawa -złoty medal / 1 miejsce /
2017 - Expo Sweet 2017 Warszawa - srebrny medal / 2 miejsce/

Jarka Šípková

mieszka w Pradze. Dekorowaniem tortów zajmuje się od 8 lat, od 5 lat również tworzeniem kwiatów cukrowych. Jej główną pasją jest modelowanie kwiatów i tworzenie kompozycji kwiatowych. Od 2 lat prowadzi kursy modelowania (cukrove-dekorace.cz).

Osiągnięcia:
2013 – Cake International London, Floral Sugarcraft – brąz
2014 – Svatební dort roku Praga – modelacja kwiatów cukrowych – złoto (1 miejsce)
2014 – Cake International London, Floral Arragement, złoto (1 miejsce)
2015 – Svatební dort roku Praga, modelacja kwiatów cukrowych – złoto (1 miejsce)
2016 – Cake International London, Floral Display – złoto (1 miejsce).

Agnieszka Paczóska

Pasjonatka - dekoratorka. W sugarcraftingu zakochana od 5 lat. Właścicielka pracowni Planeta Tortów w Warszawie. Liderka najsłodszego dream-team na tej Planecie. Ciągle poszukująca, wiecznie niezaspokojona w dążeniu do perfekcji. Specjalność - figurki z masy cukrowej.

Osiągnięcia:
2017 – I miejsce w kategorii Mała Figurka - Cake Festival Poland 2017
2017 – The best of Cake Festival Poland
2018 – I miejsce w Mistrzostwach Europy w Dekoracji Tortów "Expo Sweet 2018"