Strefa małych sugarcrafterów


Skoro i dzieci mają swoją własną kategorię w konkursie Cake Festival Poland, to nie może zabraknąć również atrakcji na samym festiwalu z myślą o nich. W tym roku mogą liczyć na specjalnie przygotowane warsztaty z mistrzyniami sugarcraftingu!

O tym, że w Polsce mamy dużo utalentowanych małych dekoratorów przekonaliśmy się już w tamtym roku, gdy cała scena główna zapełniła się uczestnikami konkursu z kategorii dziecięcej. Również w tej edycji będziemy podziwiać prace najmłodszych adeptów sztuki sugarcraftingu. Ale też oni sami będą mieli okazję by swój talent podszlifować pod okiem specjalistek. Czeka na nich Strefa Dzieci, w której odbędą się warsztaty dekorowania pod okiem Moniki Robakowskiej oraz Anny Badowskiej. Dekoratorki pokażą jak modelować małe i większe figurki z masy cukrowej. Wzorem będą figurki Agi Jagiello z CrumbAvenue.

Chcemy nauczyć dzieci proporcji, korzystania z tutoriali, dobierania kolorów i zasad mieszania barw – mówi Monika Robakowska.

Warsztaty odbędą się w kilku turach – w sobotę o godz. 14.00 i 15.30  oraz niedzielę o 14.00. Zwieńczeniem twórczej pracy dzieci będzie stworzenie kompozycji ze wszystkich prac, które zostaną ustawione w niedzielę na dużej atrapie kilku piętrowego tortu.

Uwaga! Zapisy na warsztaty będą dokonywane na stoisku organizatora podczas CFP. Każda grupa może liczyć maksymalnie 12 uczestników.

Prócz zabawy i nauki z masą cukrową, w sobotę o godz. 11.00 odbędą się również warsztaty rozwojowe dla mam i córek- Kobiety kontra kobietki, które poprowadzi Alina Śmiłowska. Zapraszamy do udziału!