Rekordowa liczba zgłoszeń na konkurs Cake Festival Poland


To będzie rywalizacja na najwyższym poziomie i zjawiskowa wystawa – zapewni ją ponad 300 uczestników konkursu na dekorację tortów i ciast podczas I Cake Festival Poland w Katowicach!

Co cztery minuty – z taką częstotliwością spływały zgłoszenia na konkurs dekoratorski w ostatnich godzinach rejestracji. Jeszcze wcześniej liczba uczestników przeszła oczekiwania organizatorów, którzy spodziewali się maksymalnie 150 prac. Obecnie jest ich ponad 300 i to zarówno z Polski, jak i zagranicy.

– Kiedy ponad 2 lata temu przyszedł mi pomysł, by zorganizować NASZ polski Festiwal, nie przypuszczałam, że może zgłosić się ponad 300 osób. To tylko potwierdza fakt, że Polska czekała na takie wydarzenie – mówi pomysłodawczyni i współorganizatorka Kinga Jakimowicz.

Najwięcej, bo ponad 70 zgłoszeń pojawiło się w kategorii „tort okolicznościowy”. Podobna liczba padła w kategoriach „tort weselny” oraz „figurki jadalne”. Najmniejsze zainteresowanie miała najtrudniejsza kategoria, czyli kwiaty cukrowe. Ogromnie miłym zaskoczeniem dla organizatorów jest przede wszystkim liczba zgłoszeń w kategorii dziecięcej, bo ponad 30!

Taka liczba prac konkursowych oznacza zdwojoną ilość pracy przy przygotowaniach do festiwalu, ale też podwójną dawkę satysfakcji. To dla nas znak, że event odwiedzą tłumy – zarówno profesjonalnych dekoratorów, cukierników, hobbystów, a także osób, dla których rozrywką na najwyższym poziomie będzie zobaczyć dzieła z masy cukrowej, czekolady i karmelu. To już teraz wielki sukces branży, która w Polsce dopiero zaczyna przeżywać swój rozkwit i ma szansę zaprezentować się na arenie światowej jako kolebka prawdziwych talentów!

Zwycięzców, którzy zdobędą złoto, srebro oraz brąz w 8 kategoriach, poznamy już 23 października (niedziela) o godz. 14.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

 

CFP dziekujemy